Xilinx XC7A50T-2CS325I
XC7A50T-2CS325I picture photo
Mfg. Part Number
XC7A50T-2CS325I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 150 I/O 325CSBGA
Datasheet Download
XC7A50T-2CS325I.pdf
Availability of XC7A50T-2CS325I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC7A50T-2CS325I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7A50T-2CS325I
Internal Part NumberEIS-XC7A50T-2CS325I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC7A50T-2CS325IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsArtix-7 FPGAFPGA 150 I/O 325CSBGA
SeriesXC7A50T-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package Code324-LFBGA, CSPBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7A50T-2CS325I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7A50T-2CS325I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Artix-7 FPGA
Related LinksXC7A50T, XC7A50T-2CS325I Datasheet, Xilinx Distributor
XC7A50T-2CS325I Details Description
Related parts for XC7A50T-2CS325I
CONN RECEPT 8POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 30NS 8UMAX datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR20S/AE20M/CPC20S datasheet.pdf
RCPT 6ROW 240POS VERT SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18.7 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 3100UF 450V SCREW datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1W DO214AC datasheet.pdf