Xilinx XC7S100-2FGGA484I
XC7S100-2FGGA484I picture photo
Mfg. Part Number
XC7S100-2FGGA484I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, PBGA484 IC
Datasheet Download
XC7S100-2FGGA484I.pdf
Availability of XC7S100-2FGGA484I
QUANTITY
XC7S100-2FGGA484I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7S100-2FGGA484I
Internal Part NumberEIS-XC7S100-2FGGA484I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC7S100-2FGGA484I today
SeriesXC7S100-2
Lifecycle statusActive
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs8000
Number of Terminals484
Technology-
Feature8000 CLBS
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)NOT SPECIFIED
Combinatorial Delay of a CLB-Max1.05 ns
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7S100-2FGGA484I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7S100-2FGGA484I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC7S100-, XC7S100-2FGGA484I Datasheet, Xilinx Distributor
XC7S100-2FGGA484I Details Description
Related parts for XC7S100-2FGGA484I
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.87KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP ARRAY 10PF 100V NP0 0612 datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TERMINAL Q4 JUMPER BAR FOR ST6 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 6W datasheet.pdf
BLK TRASHCAN LINER 24"X34" 50PK datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 1.8/1.5A MCPH6 datasheet.pdf