Xilinx XC7S25-1FTGB196C
XC7S25-1FTGB196C picture photo
Mfg. Part Number
XC7S25-1FTGB196C
Brief Description
Field Programmable Gate Array, PBGA196 IC
Datasheet Download
XC7S25-1FTGB196C.pdf
Availability of XC7S25-1FTGB196C
QUANTITY
XC7S25-1FTGB196C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC7S25-1FTGB196C
Internal Part NumberEIS-XC7S25-1FTGB196C
Delivery TimeIn stock, ship XC7S25-1FTGB196C today
SeriesXC7S25-1
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs1825
Number of Terminals196
Technology-
Feature1825 CLBS
Package CodeLBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY, LOW PROFILE Meter
Surface MountYES
Width15 mm
Length15 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)NOT SPECIFIED
Combinatorial Delay of a CLB-Max1.27 ns
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC7S25-1FTGB196C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC7S25-1FTGB196C
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC7S25-1, XC7S25-1FTGB196C Datasheet, Xilinx Distributor
XC7S25-1FTGB196C Details Description
Related parts for XC7S25-1FTGB196C
IC INVERTER COMP PR DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 12V 1.6A HZ 12-SIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
KEYBOARD NOTEBOOK 83KEY USB GRY datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 64.89VC AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
SAS PLUG RA SMT datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf