Xilinx XC9288XL-20PQ208C
XC9288XL-20PQ208C picture photo
Mfg. Part Number
XC9288XL-20PQ208C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC9288XL-20PQ208C Available
Datasheet Download
XC9288XL-20PQ208C.pdf
Availability of XC9288XL-20PQ208C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC9288XL-20PQ208C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC9288XL-20PQ208C
Internal Part NumberEIS-XC9288XL-20PQ208C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC9288XL-20PQ208CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC9288XL-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC9288XL-20PQ208C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC9288XL-20PQ208C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXC9288XL, XC9288XL-20PQ208C Datasheet, Xilinx Distributor
XC9288XL-20PQ208C Details Description
Related parts for XC9288XL-20PQ208C
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 133MHZ 357BGA datasheet.pdf
IC TRANSCVR 8BIT NON-INV 20DIP datasheet.pdf
SWITCH LEVER 11A SPDT .187 QC datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 50ppm 20pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf