Xilinx XC94144XL-7TQ100C
XC94144XL-7TQ100C picture photo
Mfg. Part Number
XC94144XL-7TQ100C
Brief Description
XILINX IC XC94144XL-7TQ100C Available
Datasheet Download
XC94144XL-7TQ100C.pdf
Availability of XC94144XL-7TQ100C
QUANTITY
XC94144XL-7TQ100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC94144XL-7TQ100C
Internal Part NumberEIS-XC94144XL-7TQ100C
Delivery TimeIn stock, ship XC94144XL-7TQ100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC94144XL
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC94144XL-7TQ100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC94144XL-7TQ100C
Product Category-
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XILINX
Related LinksXC94144X, XC94144XL-7TQ100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC94144XL-7TQ100C Details Description
Related parts for XC94144XL-7TQ100C
KIT BASIC EVAL 433MHZ LC SERIES datasheet.pdf
UPS TRUEONLINE 2200VA 1600W 7OUT datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT SMPS CM SOT223 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf