Xilinx XC95108-20TQ100C
XC95108-20TQ100C picture photo
Mfg. Part Number
XC95108-20TQ100C
Brief Description
IC CPLD 108MC 20NS 100TQFP
Datasheet Download
XC95108-20TQ100C.pdf
Availability of XC95108-20TQ100C
QUANTITY
XC95108-20TQ100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95108-20TQ100C
Internal Part NumberEIS-XC95108-20TQ100C
Standard Package90
Delay Time tpd(1) Max20.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of I/O81
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC95108-20TQ100C
Related LinksXC95108-, XC95108-20TQ100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC95108-20TQ100C Details Description
Related parts for XC95108-20TQ100C
RES SMD 0.15 OHM 5% 1.5W J LEAD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
RES SMD 34.8KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 1.25MM 41POS CBL MNT datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 0.056 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 36NH 250MA 1 OHM SMD datasheet.pdf