Xilinx XC95108-7TQ100C
XC95108-7TQ100C picture photo
Mfg. Part Number
XC95108-7TQ100C
Brief Description
IC CPLD 108MC 7.5NS 100TQFP
Datasheet Download
XC95108-7TQ100C.pdf
Availability of XC95108-7TQ100C
QUANTITY
XC95108-7TQ100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95108-7TQ100C
Internal Part NumberEIS-XC95108-7TQ100C
Standard Package90
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of I/O81
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC95108-7TQ100C
Related LinksXC95108, XC95108-7TQ100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC95108-7TQ100C Details Description
Related parts for XC95108-7TQ100C
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AC datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.9VC SMB datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 649K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
COLLET FFA.2S. - 7.2MM DIA datasheet.pdf