Xilinx XC95108-PQ160AKT
XC95108-PQ160AKT picture photo
Mfg. Part Number
XC95108-PQ160AKT
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC CPLD 108MC 10NS 84PLCC
Datasheet Download
XC95108-PQ160AKT.pdf
Availability of XC95108-PQ160AKT
QUANTITY
XC95108-PQ160AKT Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95108-PQ160AKT
Internal Part NumberEIS-XC95108-PQ160AKT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC95108-PQ160AKTXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsXC95108 In-System Programmable CPLD
SeriesXC95108-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP160
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC95108-PQ160AKT
Alternative Part (Replacement)EIS-XC95108-PQ160AKT
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryIn-System Programmable CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type In-System Programmable CPLD
Related LinksXC95108-, XC95108-PQ160AKT Datasheet, Xilinx Distributor
XC95108-PQ160AKT Details Description
Related parts for XC95108-PQ160AKT
IC ADC 16BIT CMOS 5V 48LQFP datasheet.pdf
IC REG TRPL BCK/LINEAR 28TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 450MA 500 MOHM datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 67.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 40NH M32 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf