Xilinx XC95144XL-10ITQ100AEN
XC95144XL-10ITQ100AEN picture photo
Mfg. Part Number
XC95144XL-10ITQ100AEN
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC CPLD 144MC 10NS 100QFP
Datasheet Download
XC95144XL-10ITQ100AEN.pdf
Availability of XC95144XL-10ITQ100AEN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC95144XL-10ITQ100AEN Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95144XL-10ITQ100AEN
Internal Part NumberEIS-XC95144XL-10ITQ100AEN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC95144XL-10ITQ100AENXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC95144XL-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeTQFP/100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC95144XL-10ITQ100AEN
Alternative Part (Replacement)EIS-XC95144XL-10ITQ100AEN
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryHigh-Performance CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type High-Performance CPLD
Related LinksXC95144XL-, XC95144XL-10ITQ100AEN Datasheet, Xilinx Distributor
XC95144XL-10ITQ100AEN Details Description
Related parts for XC95144XL-10ITQ100AEN
IC COMPARATOR 8B 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 20DIP datasheet.pdf
IC RS485/422 RX 32MBPS 16-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 40V 0.2A SOT666 datasheet.pdf
.040 2 MLC 24P PLUG HSG ASSY datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 160 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 28MA 60 OHM SMD datasheet.pdf