Xilinx XC95288-10TQ144I
XC95288-10TQ144I picture photo
Mfg. Part Number
XC95288-10TQ144I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC CPLD 288MC 10NS 352BGA
Datasheet Download
XC95288-10TQ144I.pdf
Availability of XC95288-10TQ144I
QUANTITY
XC95288-10TQ144I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95288-10TQ144I
Internal Part NumberEIS-XC95288-10TQ144I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC95288-10TQ144IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsXC95288XL High Performance CPLD
SeriesXC95288-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeTQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC95288-10TQ144I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC95288-10TQ144I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryHigh-Performance CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type High-Performance CPLD
Related LinksXC95288-, XC95288-10TQ144I Datasheet, Xilinx Distributor
XC95288-10TQ144I Details Description
Related parts for XC95288-10TQ144I
CONN HEADER .100 DUAL R/A 52POS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 48V datasheet.pdf
BOARD DEMO ICE3DS01 60W 8-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
INSERT FGG.1B.302. FOR 2LV datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 80MHZ 8WSON datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 10A SYNC datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf