Xilinx XC95288-15HQ208C
XC95288-15HQ208C picture photo
Mfg. Part Number
XC95288-15HQ208C
Brief Description
IC CPLD 288MC 15NS 208HQFP
Datasheet Download
XC95288-15HQ208C.pdf
Availability of XC95288-15HQ208C
QUANTITY
XC95288-15HQ208C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95288-15HQ208C
Internal Part NumberEIS-XC95288-15HQ208C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLXC1700, 5200, HQ, SCD Families 19/Jul/2010
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks16
Number of Macrocells288
Number of Gates6400
Number of I/O168
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case208-BFQFP Exposed Pad
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC95288-15HQ208C
Related LinksXC95288-, XC95288-15HQ208C Datasheet, Xilinx Distributor
XC95288-15HQ208C Details Description
Related parts for XC95288-15HQ208C
FUSE CERAMIC 3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.050 MULTI 300' datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL NPN SSMINI6 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 21.84MM datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ACRYLIC ADHESIVE DUOPAK 1.6 FL O datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 2.08A 44 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
MICRO 21C P 20" YEL NI datasheet.pdf