Xilinx XC95288-20HQ208C
XC95288-20HQ208C picture photo
Mfg. Part Number
XC95288-20HQ208C
Brief Description
IC CPLD 288MC 20NS 208HQFP
Datasheet Download
XC95288-20HQ208C.pdf
Availability of XC95288-20HQ208C
QUANTITY
XC95288-20HQ208C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95288-20HQ208C
Internal Part NumberEIS-XC95288-20HQ208C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLXC1700, 5200, HQ, SCD Families 19/Jul/2010
Delay Time tpd(1) Max20.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks16
Number of Macrocells288
Number of Gates6400
Number of I/O168
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case208-BFQFP Exposed Pad
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC95288-20HQ208C
Related LinksXC95288-, XC95288-20HQ208C Datasheet, Xilinx Distributor
XC95288-20HQ208C Details Description
Related parts for XC95288-20HQ208C
DSUB POWER CONTACT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 7.6A 20 MOHM TH datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 55.97VC P600 datasheet.pdf
CAP TANT 0.047UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 1.60MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 400 OHM 1.5W .005% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 100 NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf