Xilinx XC9536XL-VQ44BEN
XC9536XL-VQ44BEN picture photo
Mfg. Part Number
XC9536XL-VQ44BEN
Brief Description
IC CPLD 36MC 10NS 48CSP
Datasheet Download
XC9536XL-VQ44BEN.pdf
Availability of XC9536XL-VQ44BEN
QUANTITY
XC9536XL-VQ44BEN Order Process
Ship out your order
Specifications of XC9536XL-VQ44BEN
Internal Part NumberEIS-XC9536XL-VQ44BEN
Delivery TimeIn stock, ship XC9536XL-VQ44BENXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC9536XL
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeSOP-23
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC9536XL-VQ44BEN
Alternative Part (Replacement)EIS-XC9536XL-VQ44BEN
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryHigh-Performance CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type High-Performance CPLD
Related LinksXC9536XL, XC9536XL-VQ44BEN Datasheet, Xilinx Distributor
XC9536XL-VQ44BEN Details Description
Related parts for XC9536XL-VQ44BEN
CONN HEADER .100 SINGL STR 28POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 221K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 750PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 1.2K OHM 10SIP datasheet.pdf