Xilinx XC9536XV-7VQG44C
XC9536XV-7VQG44C picture photo
Mfg. Part Number
XC9536XV-7VQG44C
Brief Description
Flash PLD, 7.5ns, 36-Cell, CMOS, PQFP44 IC
Datasheet Download
XC9536XV-7VQG44C.pdf
Availability of XC9536XV-7VQG44C
QUANTITY
XC9536XV-7VQG44C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC9536XV-7VQG44C
Internal Part NumberEIS-XC9536XV-7VQG44C
Delivery TimeIn stock, ship XC9536XV-7VQG44C today
SeriesXC9536XV
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals44
TechnologyCMOS
Feature0 DEDICATED INPUTS, 34 I/O
Package CodeTQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK, THIN PROFILE Meter
Surface MountYES
Width10 mm
Length10 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)260
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC9536XV-7VQ44C-1538839806
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC9536XV-7VQG44C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC9536XV-7VQG44C
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC9536XV, XC9536XV-7VQG44C Datasheet, Xilinx Distributor
XC9536XV-7VQG44C Details Description
Related parts for XC9536XV-7VQG44C
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS DL .100 15GOLD datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC UART PCI BUS QUAD 144LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CUT-OFF BLADE datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1.3W DO41 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1KV U2J 1812 datasheet.pdf