ASSMANN WSW Components A-TB508-T204SB
A-TB508-T204SB picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-T204SB
Datasheet Download
A-TB508-T204SB.pdf
Availability of A-TB508-T204SB
QUANTITY
A-TB508-T204SB Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-T204SB
Internal Part NumberEIS-A-TB508-T204SB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Number of Levels1
Positions Per Level4
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM2.5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-T204SB
Related LinksA-TB508, A-TB508-T204SB Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-T204SB Details Description
Related parts for A-TB508-T204SB
IC A/D CONV SAMPLING 12BIT 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
090 MLC 20P CAP HSG datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 8POS 10MM datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS INLINE SCKT datasheet.pdf