Xilinx XC95576-12BG432C
XC95576-12BG432C picture photo
Mfg. Part Number
XC95576-12BG432C
Brief Description
Flash PLD, 12ns, CMOS, PBGA432 IC
Datasheet Download
XC95576-12BG432C.pdf
Availability of XC95576-12BG432C
QUANTITY
XC95576-12BG432C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC95576-12BG432C
Internal Part NumberEIS-XC95576-12BG432C
Delivery TimeIn stock, ship XC95576-12BG432C today
SeriesXC95576-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals432
TechnologyCMOS
Feature232 I/O
Package CodeLBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY, LOW PROFILE Meter
Surface MountYES
Width40 mm
Length40 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)225
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC95576-12BGG432C-2040296276
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC95576-12BG432C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC95576-12BG432C
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC95576-, XC95576-12BG432C Datasheet, Xilinx Distributor
XC95576-12BG432C Details Description
Related parts for XC95576-12BG432C
HEATSINK PWR W/PINS BLACK TO-220 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 23POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 20NS 68PLCC datasheet.pdf
POWER JACK SEAL CAP datasheet.pdf
CABLE SGL-END STR PLUG 12POS 12' datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CABLE 4CONDUCTR datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf