Xilinx XC9572-10PQ44C
XC9572-10PQ44C picture photo
Mfg. Part Number
XC9572-10PQ44C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC CPLD 72MC 10NS 44PLCC
Datasheet Download
XC9572-10PQ44C.pdf
Availability of XC9572-10PQ44C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC9572-10PQ44C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC9572-10PQ44C
Internal Part NumberEIS-XC9572-10PQ44C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC9572-10PQ44CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsXC9572XV High-performance CPLD
SeriesXC9572-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePLCC44
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC9572-10PQ44C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC9572-10PQ44C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryHigh-performance CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type High-Performance CPLD
Related LinksXC9572-, XC9572-10PQ44C Datasheet, Xilinx Distributor
XC9572-10PQ44C Details Description
Related parts for XC9572-10PQ44C
CONN RECEPT RTANG 96POS .100 DIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SMA datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.6V SNT-4A datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28VQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN R/A SHELL T/H KEY 36POS datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 10A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 120W datasheet.pdf