Xilinx XC9572-15PQG100I
XC9572-15PQG100I picture photo
Mfg. Part Number
XC9572-15PQG100I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Flash PLD, 15ns, 72-Cell, CMOS, PQFP100 IC
Datasheet Download
XC9572-15PQG100I.pdf
Availability of XC9572-15PQG100I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC9572-15PQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC9572-15PQG100I
Internal Part NumberEIS-XC9572-15PQG100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC9572-15PQG100I today
SeriesXC9572-1
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature0 DEDICATED INPUTS, 72 I/O
Package CodeQFP
Package ShapeRECTANGULAR
Package StyleFLATPACK Meter
Surface MountYES
Width14 mm
Length20 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)245
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC9572-15PQ100I-1496209744
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC9572-15PQG100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC9572-15PQG100I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC9572-1, XC9572-15PQG100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC9572-15PQG100I Details Description
Related parts for XC9572-15PQG100I
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BRIDGE RECTIFIER 15A 1000V GBU datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 25A 250VAC 72VDC datasheet.pdf
VARISTOR 42V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
GDT 3000V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN CRIMP TERM FEMALE 14-16AWG datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPDT SIM RLLR LVR datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23 datasheet.pdf