Xilinx XC9572-15TQG100Q
XC9572-15TQG100Q picture photo
Mfg. Part Number
XC9572-15TQG100Q
Brief Description
Flash PLD, CMOS, PQFP100 IC
Datasheet Download
XC9572-15TQG100Q.pdf
Availability of XC9572-15TQG100Q
QUANTITY
XC9572-15TQG100Q Order Process
Ship out your order
Specifications of XC9572-15TQG100Q
Internal Part NumberEIS-XC9572-15TQG100Q
Delivery TimeIn stock, ship XC9572-15TQG100Q today
SeriesXC9572-1
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature72 I/O
Package CodeLFQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK, LOW PROFILE, FINE PITCH Meter
Surface MountYES
Width14 mm
Length14 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)260
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesXC9572-15TQ100Q-2002612474
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC9572-15TQG100Q
Alternative Part (Replacement)EIS-XC9572-15TQG100Q
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC9572-1, XC9572-15TQG100Q Datasheet, Xilinx Distributor
XC9572-15TQG100Q Details Description
Related parts for XC9572-15TQG100Q
CHAMP 050 II REC ASSY 20P 3.1M datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.5A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONN TERM BLK 17POS 5MM R/A datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 3W DO214AC datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
SDE CERTI-CRIMP II HAND TOOL datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf