Xilinx XCKU115-1FLVD1517C
XCKU115-1FLVD1517C picture photo
Mfg. Part Number
XCKU115-1FLVD1517C
Brief Description
IC FPGA 338 I/O 1517FCBGA
Datasheet Download
XCKU115-1FLVD1517C.pdf
Availability of XCKU115-1FLVD1517C
QUANTITY
XCKU115-1FLVD1517C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCKU115-1FLVD1517C
Internal Part NumberEIS-XCKU115-1FLVD1517C
Delivery TimeIn stock, ship XCKU115-1FLVD1517CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA Kintex UltraScale 1160880 Cells 20nm Technology 0.95V 1517Pin FCBGA
SeriesXCKU115-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package Code1517-BBGA, FCBGA
Surface MountSMD/Through Hole
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCKU115-1FLVD1517C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCKU115-1FLVD1517C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Kintex UltraScale FPGA
Related LinksXCKU115-1, XCKU115-1FLVD1517C Datasheet, Xilinx Distributor
XCKU115-1FLVD1517C Details Description
Related parts for XCKU115-1FLVD1517C
LED 46MM SQR 16LED-CLUSTR SUPRED datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 208CABGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 17 POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 470M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
7162-8 COND PUNCH datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf