Xilinx XCKU15P-L2FFVE1760E
XCKU15P-L2FFVE1760E picture photo
Mfg. Part Number
XCKU15P-L2FFVE1760E
Datasheet Download
XCKU15P-L2FFVE1760E.pdf
Availability of XCKU15P-L2FFVE1760E
QUANTITY
XCKU15P-L2FFVE1760E Order Process
Ship out your order
Specifications of XCKU15P-L2FFVE1760E
Internal Part NumberEIS-XCKU15P-L2FFVE1760E
Delivery TimeIn stock, ship XCKU15P-L2FFVE1760E today
SeriesXCKU15P-L2
Lifecycle statusActive-Unconfirmed
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs65340
Number of Terminals1760
Technology-
Feature65340 CLBs
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width42.5 mm
Length42.5 mm
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)NOT SPECIFIED
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCKU15P-L2FFVE1760E
Alternative Part (Replacement)EIS-XCKU15P-L2FFVE1760E
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCKU15P-L, XCKU15P-L2FFVE1760E Datasheet, Xilinx Distributor
XCKU15P-L2FFVE1760E Details Description
Related parts for XCKU15P-L2FFVE1760E
IC MPU Z180 33MHZ 80QFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CABLE ASSY CIRC 4POS M-F 10M datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
FOPC BOA 18DB FC/UPC BP SM datasheet.pdf
CON TERM BLK SPRG CLMP 10POS datasheet.pdf
CONN HEADR 24POS DBL 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CABLE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf