Xilinx XCR3032A-10VQ44CCONV
XCR3032A-10VQ44CCONV picture photo
Mfg. Part Number
XCR3032A-10VQ44CCONV
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XCR3032A-10VQ44CCONV Available
Datasheet Download
XCR3032A-10VQ44CCONV.pdf
Availability of XCR3032A-10VQ44CCONV
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCR3032A-10VQ44CCONV Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR3032A-10VQ44CCONV
Internal Part NumberEIS-XCR3032A-10VQ44CCONV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCR3032A-10VQ44CCONVXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCPLD CoolRunner® Family 1K Gates 32 Macro Cells 0.5um Technology 3.3V
SeriesXCR3032A-10
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP44
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCR3032A-10VQ44CCONV
Alternative Part (Replacement)EIS-XCR3032A-10VQ44CCONV
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryMacrocell CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Macrocell CPLD
Related LinksXCR3032A-1, XCR3032A-10VQ44CCONV Datasheet, Xilinx Distributor
XCR3032A-10VQ44CCONV Details Description
Related parts for XCR3032A-10VQ44CCONV
SENSOR 2000PSIS M12 5V datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20UNF 4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
MODULE IRDA 115.2KBPS 8SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
POT 1K OHM 1.5W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
D4N-1F22 datasheet.pdf
CABLE 10POS .100 JUMPER 5 INCH datasheet.pdf