Xilinx XCR3128XL-10TQG144C
XCR3128XL-10TQG144C picture photo
Mfg. Part Number
XCR3128XL-10TQG144C
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 9.1NS 144BGA
Datasheet Download
XCR3128XL-10TQG144C.pdf
Availability of XCR3128XL-10TQG144C
QUANTITY
XCR3128XL-10TQG144C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR3128XL-10TQG144C
Internal Part NumberEIS-XCR3128XL-10TQG144C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package120
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesCoolRunner XPLA3
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable (min 1K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max9.1ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks8
Number of Macrocells128
Number of Gates3000
Number of I/O108
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case144-LQFP
Supplier Device Package144-TQFP (20x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XCR3128XL-10TQG144C
Related LinksXCR3128XL, XCR3128XL-10TQG144C Datasheet, Xilinx Distributor
XCR3128XL-10TQG144C Details Description
Related parts for XCR3128XL-10TQG144C
SW ROTARY SP TURRET TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.016UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 500MA 530 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 117MA 7.45 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf