Xilinx XCR3384XL-10PQ208I
XCR3384XL-10PQ208I picture photo
Mfg. Part Number
XCR3384XL-10PQ208I
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 384MC 9NS 208PQFP
Datasheet Download
XCR3384XL-10PQ208I.pdf
Availability of XCR3384XL-10PQ208I
QUANTITY
XCR3384XL-10PQ208I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR3384XL-10PQ208I
Internal Part NumberEIS-XCR3384XL-10PQ208I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesCoolRunner XPLA3
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable (min 1K program/erase cycles)
Delay Time tpd(1) Max9.0ns
Voltage Supply - Internal2.7 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks24
Number of Macrocells384
Number of Gates9000
Number of I/O172
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XCR3384XL-10PQ208I
Related LinksXCR3384XL, XCR3384XL-10PQ208I Datasheet, Xilinx Distributor
XCR3384XL-10PQ208I Details Description
Related parts for XCR3384XL-10PQ208I
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
8352-9 INSULATION ANVIL datasheet.pdf
2X M12 D-CODED STR OVERMOLD 10M datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 80POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CONDUCT MARKER CARRIER CLOSED datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
LED COB WHT 9MM 3000K 95CRI datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf