Xilinx XCR5064-10VQ44I
XCR5064-10VQ44I picture photo
Mfg. Part Number
XCR5064-10VQ44I
Brief Description
EE PLD, 10ns, 64-Cell, CMOS, PQFP44 IC
Datasheet Download
XCR5064-10VQ44I.pdf
Availability of XCR5064-10VQ44I
QUANTITY
XCR5064-10VQ44I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR5064-10VQ44I
Internal Part NumberEIS-XCR5064-10VQ44I
Delivery TimeIn stock, ship XCR5064-10VQ44I today
SeriesXCR5064-
Number of CLBs-
Number of Terminals44
TechnologyCMOS
Feature2 DEDICATED INPUTS, 32 I/O
Package CodeTQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK, THIN PROFILE Meter
Surface MountYES
Width10 mm
Length10 mm
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesPZ5064I10BC-100115586,PZ5064I10BC-S-1915830920
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCR5064-10VQ44I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCR5064-10VQ44I
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCR5064, XCR5064-10VQ44I Datasheet, Xilinx Distributor
XCR5064-10VQ44I Details Description
Related parts for XCR5064-10VQ44I
SWITCH DIP FLUSH TAPE SEAL 6POS datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 15VC 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 58.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINI COAX ANGLED 6PAK2 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CERAMIC FILTER datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf