Xilinx XCR5064-12PQ100I
XCR5064-12PQ100I picture photo
Mfg. Part Number
XCR5064-12PQ100I
Brief Description
EE PLD, 12ns, 64-Cell, CMOS, PQFP100 IC
Datasheet Download
XCR5064-12PQ100I.pdf
Availability of XCR5064-12PQ100I
QUANTITY
XCR5064-12PQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR5064-12PQ100I
Internal Part NumberEIS-XCR5064-12PQ100I
Delivery TimeIn stock, ship XCR5064-12PQ100I today
SeriesXCR5064-
Number of CLBs-
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature2 DEDICATED INPUTS, 64 I/O
Package CodeQFP
Package ShapeRECTANGULAR
Package StyleFLATPACK Meter
Surface MountYES
Width14 mm
Length20 mm
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternatesPZ5064I12BB1-100115646,PZ5064I12BB1-S-1915830958
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCR5064-12PQ100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCR5064-12PQ100I
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCR5064-, XCR5064-12PQ100I Datasheet, Xilinx Distributor
XCR5064-12PQ100I Details Description
Related parts for XCR5064-12PQ100I
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO213AB datasheet.pdf
CONN BNC JACK 75 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
IC FPGA 720 I/O 1759FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
VHDM 6ROW ADV MATE SHIELD END BP datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX2M datasheet.pdf
EMBEDDED USB datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf