Xilinx XCR5064C-10PC68C
XCR5064C-10PC68C picture photo
Mfg. Part Number
XCR5064C-10PC68C
Brief Description
XILINX IC XCR5064C-10PC68C Available
Datasheet Download
XCR5064C-10PC68C.pdf
Availability of XCR5064C-10PC68C
QUANTITY
XCR5064C-10PC68C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR5064C-10PC68C
Internal Part NumberEIS-XCR5064C-10PC68C
Delivery TimeIn stock, ship XCR5064C-10PC68CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details64 Macrocell CPLD with Enhanced Clocking
SeriesXCR5064C
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCR5064C-10PC68C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCR5064C-10PC68C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryMacrocell CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Macrocell CPLD
Related LinksXCR5064C, XCR5064C-10PC68C Datasheet, Xilinx Distributor
XCR5064C-10PC68C Details Description
Related parts for XCR5064C-10PC68C
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 0.15A 28V datasheet.pdf
IC RECOV/RETIME 2.5GBPS 20TQFN datasheet.pdf
TOOL FERRULE L-PLATE .140-.149 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 9.7A 6.9 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 62.6 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO213AB datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 39 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf