Xilinx XCR5064C-15VQ100C
XCR5064C-15VQ100C picture photo
Mfg. Part Number
XCR5064C-15VQ100C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XCR5064C-15VQ100C Available
Datasheet Download
XCR5064C-15VQ100C.pdf
Availability of XCR5064C-15VQ100C
QUANTITY
XCR5064C-15VQ100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR5064C-15VQ100C
Internal Part NumberEIS-XCR5064C-15VQ100C
Delivery TimeIn stock, ship XCR5064C-15VQ100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details64 Macrocell CPLD with Enhanced Clocking
SeriesXCR5064C-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCR5064C-15VQ100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCR5064C-15VQ100C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryMacrocell CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Macrocell CPLD
Related LinksXCR5064C, XCR5064C-15VQ100C Datasheet, Xilinx Distributor
XCR5064C-15VQ100C Details Description
Related parts for XCR5064C-15VQ100C
RES SMD 93.1K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
POT 500 OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 102 TYPE D 16POS datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
WRENCH ADJUSTABLE 1-5/16" 10" datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.068UF RADIAL datasheet.pdf