Xilinx XCR5064XL-10VQ44C
XCR5064XL-10VQ44C picture photo
Mfg. Part Number
XCR5064XL-10VQ44C
Brief Description
XILINX IC XCR5064XL-10VQ44C Available
Datasheet Download
XCR5064XL-10VQ44C.pdf
Availability of XCR5064XL-10VQ44C
QUANTITY
XCR5064XL-10VQ44C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCR5064XL-10VQ44C
Internal Part NumberEIS-XCR5064XL-10VQ44C
Delivery TimeIn stock, ship XCR5064XL-10VQ44CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details64 Macrocell CPLD with Enhanced Clocking
SeriesXCR5064XL
Number of CLBs-
Package CodeQFP44
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCR5064XL-10VQ44C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCR5064XL-10VQ44C
Product Series Type Macrocell CPLD
Related LinksXCR5064X, XCR5064XL-10VQ44C Datasheet, Xilinx Distributor
XCR5064XL-10VQ44C Details Description
Related parts for XCR5064XL-10VQ44C
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS .049 SMD TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
MILITARY THERMOSTAT datasheet.pdf
CBL RIBN 60COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
IC ENERGY METER 1PHASE 32QFN datasheet.pdf
CONN 30POS 0.8MM SMT datasheet.pdf