Xilinx XCS10XL-3CS256C
XCS10XL-3CS256C picture photo
Mfg. Part Number
XCS10XL-3CS256C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS10XL-3CS256C.pdf
Availability of XCS10XL-3CS256C
QUANTITY
XCS10XL-3CS256C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS10XL-3CS256C
Internal Part NumberEIS-XCS10XL-3CS256C
Delivery TimeIn stock, ship XCS10XL-3CS256C today.
SeriesXCS10XL
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS10XL-3CS256C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS10XL-3CS256C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS10XL, XCS10XL-3CS256C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS10XL-3CS256C Details Description
Related parts for XCS10XL-3CS256C
IC ADC 12BIT SRL I/O MUX 24-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.25A 6SON datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 29.5V 150A 1206 datasheet.pdf
LIGHT PIPE FLEXIBLE CLEAR 4MM datasheet.pdf
RES 560 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 10V 30A 0603 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf