Xilinx XCS10XL-4VQG100CKN
XCS10XL-4VQG100CKN picture photo
Mfg. Part Number
XCS10XL-4VQG100CKN
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 61 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XCS10XL-4VQG100CKN.pdf
Availability of XCS10XL-4VQG100CKN
QUANTITY
XCS10XL-4VQG100CKN Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS10XL-4VQG100CKN
Internal Part NumberEIS-XCS10XL-4VQG100CKN
Delivery TimeIn stock, ship XCS10XL-4VQG100CKNXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan and Spartan-XL Families Field Programmable Gate Arrays
SeriesXCS10XL-4
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCS10XL-4VQG100CKN
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS10XL-4VQG100CKN
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan and Spartan-XL FPGA Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan and Spartan-XL FPGA Families
Related LinksXCS10XL-4, XCS10XL-4VQG100CKN Datasheet, Xilinx Distributor
XCS10XL-4VQG100CKN Details Description
Related parts for XCS10XL-4VQG100CKN
D-Sub Connector Plug, Male Pins 21 (17 + 4 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
OSC SO 250.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
PRINTJET INLAY CC-M 85/54 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 80VDC datasheet.pdf
CONN PLUG ASSY datasheet.pdf
RES 125 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf