Xilinx XCS20-3PQ280I
XCS20-3PQ280I picture photo
Mfg. Part Number
XCS20-3PQ280I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS20-3PQ280I.pdf
Availability of XCS20-3PQ280I
QUANTITY
XCS20-3PQ280I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS20-3PQ280I
Internal Part NumberEIS-XCS20-3PQ280I
Delivery TimeIn stock, ship XCS20-3PQ280I today.
SeriesXCS20-3
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS20-3PQ280I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS20-3PQ280I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS20-, XCS20-3PQ280I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS20-3PQ280I Details Description
Related parts for XCS20-3PQ280I
IDC CABLE - CKC14G/AE14G/X datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
IP MODULE CORE1553 REMOTE TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 20UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AA datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf