Xilinx XCS200E-6FG456I
XCS200E-6FG456I picture photo
Mfg. Part Number
XCS200E-6FG456I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 357MHz, 5292-Cell, CMOS, PBGA456 IC
Datasheet Download
XCS200E-6FG456I.pdf
Availability of XCS200E-6FG456I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCS200E-6FG456I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS200E-6FG456I
Internal Part NumberEIS-XCS200E-6FG456I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS200E-6FG456I today
SeriesXCS200E-
Lifecycle statusActive-Unconfirmed
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals456
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCS200E-6FG456I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS200E-6FG456I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCS200E, XCS200E-6FG456I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS200E-6FG456I Details Description
Related parts for XCS200E-6FG456I
PIN RECPT .040/.050 DIA 0354 SER datasheet.pdf
MODULE POWER SOCKET 1POS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.5A SOT23 datasheet.pdf
LED RECT BI-LEVEL ARRAY datasheet.pdf
IC HOT SWAP CTRL PMBUS 20LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf