Xilinx XCS20XLTM-4IVQ100AKP
XCS20XLTM-4IVQ100AKP picture photo
Mfg. Part Number
XCS20XLTM-4IVQ100AKP
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 160 I/O 208QFP
Datasheet Download
XCS20XLTM-4IVQ100AKP.pdf
Availability of XCS20XLTM-4IVQ100AKP
QUANTITY
XCS20XLTM-4IVQ100AKP Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS20XLTM-4IVQ100AKP
Internal Part NumberEIS-XCS20XLTM-4IVQ100AKP
Delivery TimeIn stock, ship XCS20XLTM-4IVQ100AKPXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan and Spartan-XL Families Field Programmable Gate Arrays
SeriesXCS20XLTM-4
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeTQFP100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCS20XLTM-4IVQ100AKP
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS20XLTM-4IVQ100AKP
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan and Spartan-XL FPGA Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan and Spartan-XL FPGA Families
Related LinksXCS20XLTM-, XCS20XLTM-4IVQ100AKP Datasheet, Xilinx Distributor
XCS20XLTM-4IVQ100AKP Details Description
Related parts for XCS20XLTM-4IVQ100AKP
CONN BNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LABEL POLY WHITE 50.8X6.4MM datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
KIT JUMP START 9M 2443 LINUX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM BEAD datasheet.pdf