Xilinx XCS30-3BG84C
XCS30-3BG84C picture photo
Mfg. Part Number
XCS30-3BG84C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS30-3BG84C.pdf
Availability of XCS30-3BG84C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCS30-3BG84C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS30-3BG84C
Internal Part NumberEIS-XCS30-3BG84C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS30-3BG84C today.
SeriesXCS30-3
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS30-3BG84C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS30-3BG84C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS30-, XCS30-3BG84C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS30-3BG84C Details Description
Related parts for XCS30-3BG84C
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
MOD PWR ENT STD PCB 3.0 PNL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48TLLGA datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DBL 2MM T/H datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 20% 2910 datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 180 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC OCXO 40.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf