Xilinx XCS30-3VQ100CKN
XCS30-3VQ100CKN picture photo
Mfg. Part Number
XCS30-3VQ100CKN
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 192 I/O 256BGA
Datasheet Download
XCS30-3VQ100CKN.pdf
Availability of XCS30-3VQ100CKN
QUANTITY
XCS30-3VQ100CKN Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS30-3VQ100CKN
Internal Part NumberEIS-XCS30-3VQ100CKN
Delivery TimeIn stock, ship XCS30-3VQ100CKNXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan and Spartan-XL Families Field Programmable Gate Arrays
SeriesXCS30-3V
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePACKING: 90/TRAY/QFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCS30-3VQ100CKN
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS30-3VQ100CKN
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan and Spartan-XL FPGA Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan and Spartan-XL FPGA Families
Related LinksXCS30-3, XCS30-3VQ100CKN Datasheet, Xilinx Distributor
XCS30-3VQ100CKN Details Description
Related parts for XCS30-3VQ100CKN
IC REG CTRLR BST FLYBK VM 18SOIC datasheet.pdf
IC 16BIT BUS TXRX/REG 3ST 56SSOP datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 1K 8-QFN datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
LED LTPL NEU WHT 4000K 8MM ROUND datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 56-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf