Xilinx XCS30-4VQG100C
XCS30-4VQG100C picture photo
Mfg. Part Number
XCS30-4VQG100C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 576 CLBs, 10000 Gates, 166MHz, CMOS, PQFP100 IC
Datasheet Download
XCS30-4VQG100C.pdf
Availability of XCS30-4VQG100C
QUANTITY
XCS30-4VQG100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS30-4VQG100C
Internal Part NumberEIS-XCS30-4VQG100C
Delivery TimeIn stock, ship XCS30-4VQG100C today
SeriesXCS30-4
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusRoHS compliant
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs576
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature576 CLBS, 10000 GATES
Package CodeTFQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK, THIN PROFILE, FINE PITCH Meter
Surface MountYES
Width14 mm
Length14 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)260
Combinatorial Delay of a CLB-Max1.2 ns
alternatesXCS30-4VQ100C-1454197702
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCS30-4VQG100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS30-4VQG100C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXCS30-4, XCS30-4VQG100C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS30-4VQG100C Details Description
Related parts for XCS30-4VQG100C
DIODE SCHOTTKY 15V 200MA SSMINI2 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.3A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
CLAMP FXD PT EPOXY COAT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.147 OHM 1% 30W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
PAC-SLC5-SD15-V1 CBL ASSY datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
OSC 18.432000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf