Xilinx XCS30-5PQ208C
XCS30-5PQ208C picture photo
Mfg. Part Number
XCS30-5PQ208C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS30-5PQ208C.pdf
Availability of XCS30-5PQ208C
QUANTITY
XCS30-5PQ208C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS30-5PQ208C
Internal Part NumberEIS-XCS30-5PQ208C
Delivery TimeIn stock, ship XCS30-5PQ208C today.
SeriesXCS30-5
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS30-5PQ208C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS30-5PQ208C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS30-, XCS30-5PQ208C Datasheet, Xilinx Distributor
XCS30-5PQ208C Details Description
Related parts for XCS30-5PQ208C
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 35.328MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
CAP CER 130PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf