Xilinx XCS30XL-3VQG100I
XCS30XL-3VQG100I picture photo
Mfg. Part Number
XCS30XL-3VQG100I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 192 I/O 256BGA
Datasheet Download
XCS30XL-3VQG100I.pdf
Availability of XCS30XL-3VQG100I
QUANTITY
XCS30XL-3VQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS30XL-3VQG100I
Internal Part NumberEIS-XCS30XL-3VQG100I
Delivery TimeIn stock, ship XCS30XL-3VQG100IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan and Spartan-XL Families Field Programmable Gate Arrays
SeriesXCS30XL-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP-100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCS30XL-3VQG100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS30XL-3VQG100I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan and Spartan-XL FPGA Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan and Spartan-XL FPGA Families
Related LinksXCS30XL-, XCS30XL-3VQG100I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS30XL-3VQG100I Details Description
Related parts for XCS30XL-3VQG100I
RELAY OPTOMOS SP-NO 300MA 4-SOP datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TRANS PNP 65V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
PANEL ALUM 4.37X2.8X0.06" datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 68POS SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A DL SYNC 28QFN datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X6S 0805 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
CAP TRIM 0.8-8PF 500V datasheet.pdf