Xilinx XCS30XL-5BG144I
XCS30XL-5BG144I picture photo
Mfg. Part Number
XCS30XL-5BG144I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS30XL-5BG144I.pdf
Availability of XCS30XL-5BG144I
QUANTITY
XCS30XL-5BG144I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS30XL-5BG144I
Internal Part NumberEIS-XCS30XL-5BG144I
Delivery TimeIn stock, ship XCS30XL-5BG144I today.
SeriesXCS30XL
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS30XL-5BG144I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS30XL-5BG144I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS30XL, XCS30XL-5BG144I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS30XL-5BG144I Details Description
Related parts for XCS30XL-5BG144I
PANEL FRONT 28X19X0.5" GREY datasheet.pdf
IC MPU SUPER 3.075V SOT23-6 datasheet.pdf
WRENCH OPEN END 12MMX14MM 6.77" datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.79 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD80 datasheet.pdf
PIEZO FILM ELEMENT FLEX LEADS datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf