Xilinx XCS40-4CS100I
XCS40-4CS100I picture photo
Mfg. Part Number
XCS40-4CS100I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS40-4CS100I.pdf
Availability of XCS40-4CS100I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCS40-4CS100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS40-4CS100I
Internal Part NumberEIS-XCS40-4CS100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS40-4CS100I today.
SeriesXCS40-4
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS40-4CS100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS40-4CS100I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS40-, XCS40-4CS100I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS40-4CS100I Details Description
Related parts for XCS40-4CS100I
IC FPGA 59 I/O 84PLCC datasheet.pdf
FITTING TEE BASE/COVER IVORY datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 40W datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 200W datasheet.pdf
MOUNTING HARDWARE KIT SS datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 850V RADIAL datasheet.pdf