Xilinx XCS40-5PC100I
XCS40-5PC100I picture photo
Mfg. Part Number
XCS40-5PC100I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCS40-5PC100I.pdf
Availability of XCS40-5PC100I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCS40-5PC100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS40-5PC100I
Internal Part NumberEIS-XCS40-5PC100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS40-5PC100I today.
SeriesXCS40-5
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCS40-5PC100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS40-5PC100I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCS40-, XCS40-5PC100I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS40-5PC100I Details Description
Related parts for XCS40-5PC100I
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 2.3A 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO3P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NPO 0402 datasheet.pdf