Xilinx XCV100-3TQG144I
XCV100-3TQG144I picture photo
Mfg. Part Number
XCV100-3TQG144I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 404 I/O 560MBGA
Datasheet Download
XCV100-3TQG144I.pdf
Availability of XCV100-3TQG144I
QUANTITY
XCV100-3TQG144I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV100-3TQG144I
Internal Part NumberEIS-XCV100-3TQG144I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCV100-3TQG144IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXCV100-3
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP144
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV100-3TQG144I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV100-3TQG144I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV100-, XCV100-3TQG144I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV100-3TQG144I Details Description
Related parts for XCV100-3TQG144I
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 4POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 28V 85A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 661MA 160 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CONN 96POS DIN HOOD datasheet.pdf