Xilinx XCV1000-5BG680C
XCV1000-5BG680C picture photo
Mfg. Part Number
XCV1000-5BG680C
Datasheet Download
XCV1000-5BG680C.pdf
Availability of XCV1000-5BG680C
QUANTITY
XCV1000-5BG680C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV1000-5BG680C
Internal Part NumberEIS-XCV1000-5BG680C
Delivery TimeIn stock, ship XCV1000-5BG680CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
Number of CLBs-
Package CodeBGA
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV1000-5BG680C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV1000-5BG680C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV1000, XCV1000-5BG680C Datasheet, Xilinx Distributor
XCV1000-5BG680C Details Description
Related parts for XCV1000-5BG680C
RES 7.5 OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 180PF 2% 100V 1210 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 20W 12V 1.67A datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 4-40 datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 25.91MM datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 52 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 138 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SCKT 9/16" 7.25" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf