Xilinx XCV200-7PQ240I
XCV200-7PQ240I picture photo
Mfg. Part Number
XCV200-7PQ240I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 404 I/O 560MBGA
Datasheet Download
XCV200-7PQ240I.pdf
Availability of XCV200-7PQ240I
QUANTITY
XCV200-7PQ240I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV200-7PQ240I
Internal Part NumberEIS-XCV200-7PQ240I
Delivery TimeIn stock, ship XCV200-7PQ240IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXCV200-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV200-7PQ240I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV200-7PQ240I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV200-, XCV200-7PQ240I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV200-7PQ240I Details Description
Related parts for XCV200-7PQ240I
RES SMD 1M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 30POS 15AU datasheet.pdf
BEZEL SOLID PLASTIC BLACK 2/PACK datasheet.pdf
RES 0.316 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 112MA 28.6 OHM datasheet.pdf
RES SMD 7.68 OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf