Xilinx XCV200E-6BGG432I
XCV200E-6BGG432I picture photo
Mfg. Part Number
XCV200E-6BGG432I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 404 I/O 560MBGA
Datasheet Download
XCV200E-6BGG432I.pdf
Availability of XCV200E-6BGG432I
QUANTITY
XCV200E-6BGG432I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV200E-6BGG432I
Internal Part NumberEIS-XCV200E-6BGG432I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCV200E-6BGG432IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXCV200E-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV200E-6BGG432I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV200E-6BGG432I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV200E-, XCV200E-6BGG432I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV200E-6BGG432I Details Description
Related parts for XCV200E-6BGG432I
CBL RIBN 34COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC XLATOR DIFF PECL-TTL 5V 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMC datasheet.pdf
RES 2.00K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 6V datasheet.pdf
IND COM MODE ARRAY 100 OHM 2LINE datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 160MA 2.28 OHM datasheet.pdf