Xilinx XCV300-6GB352C
XCV300-6GB352C picture photo
Mfg. Part Number
XCV300-6GB352C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 260 I/O 352MBGA
Datasheet Download
XCV300-6GB352C.pdf
Availability of XCV300-6GB352C
QUANTITY
XCV300-6GB352C Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV300-6GB352C
Internal Part NumberEIS-XCV300-6GB352C
Delivery TimeIn stock, ship XCV300-6GB352CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsField Programmable Gate Arrays
SeriesXCV300-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV300-6GB352C
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV300-6GB352C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV300-, XCV300-6GB352C Datasheet, Xilinx Distributor
XCV300-6GB352C Details Description
Related parts for XCV300-6GB352C
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 29POS 1MM R/A datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC CTRLR CAP CHARGER 20-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 300MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1.5W DO204AL datasheet.pdf