Xilinx XCV3200E-7HQ240I
XCV3200E-7HQ240I picture photo
Mfg. Part Number
XCV3200E-7HQ240I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCV3200E-7HQ240I.pdf
Availability of XCV3200E-7HQ240I
QUANTITY
XCV3200E-7HQ240I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV3200E-7HQ240I
Internal Part NumberEIS-XCV3200E-7HQ240I
Delivery TimeIn stock, ship XCV3200E-7HQ240I today.
SeriesXCV3200
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCV3200E-7HQ240I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV3200E-7HQ240I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCV3200E, XCV3200E-7HQ240I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV3200E-7HQ240I Details Description
Related parts for XCV3200E-7HQ240I
IC PCM CODEC-FILTER 5V 20-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CBE AS168X-ACBA2 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TXRX 8BIT TRANSLATING 24TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 32V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf