Xilinx XCV400E-6HQ240I
XCV400E-6HQ240I picture photo
Mfg. Part Number
XCV400E-6HQ240I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCV400E-6HQ240I.pdf
Availability of XCV400E-6HQ240I
QUANTITY
XCV400E-6HQ240I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV400E-6HQ240I
Internal Part NumberEIS-XCV400E-6HQ240I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCV400E-6HQ240I today.
SeriesXCV400E
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCV400E-6HQ240I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV400E-6HQ240I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCV400E, XCV400E-6HQ240I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV400E-6HQ240I Details Description
Related parts for XCV400E-6HQ240I
RES SMD 200K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 480V 90A AC OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC LSR DRVR 2.7GBPS 3.63V 24TQFN datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 500MA 400 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V I2PAK datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN INSERT HSG FEED-THRO SOCKET datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 180 STACK datasheet.pdf
SEMI-COND FUSE 150A 150V AC datasheet.pdf