Xilinx XCV50-6TQ144I
XCV50-6TQ144I picture photo
Mfg. Part Number
XCV50-6TQ144I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XCV50-6TQ144I.pdf
Availability of XCV50-6TQ144I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCV50-6TQ144I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV50-6TQ144I
Internal Part NumberEIS-XCV50-6TQ144I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCV50-6TQ144I today.
SeriesXCV50-6
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XCV50-6TQ144I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV50-6TQ144I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXCV50-, XCV50-6TQ144I Datasheet, Xilinx Distributor
XCV50-6TQ144I Details Description
Related parts for XCV50-6TQ144I
HOOK-UP STRND 16AWG SLATE 100' datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20TVSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 4.93 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 5W SMBJ datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 5.4PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
IC PWR MODULE DRMOS 40A 40QFN datasheet.pdf